Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS FeedFarkındalık Sorunu – Sohbet Hattı

| Sohbet Hatları | Kasım 2, 2017

Her insan kendine aşık, kendini biricik gören yaratıklardır. her ne kadar kendimden nefret ediyorum naraları atsa dahi kendinin bir ve tek olduğuna inanarak kendinin hayranı ve fanatiğidir. Bu durum, fanatiklik olgusu, tedaviyi ters teper.

Bir yere geç kaldığımız için sorun yaşıyorsak, planlama becerilerimizde ve zaman kullanma alışkanlıklarımızda sorun var demektir. Birçok insan bir yere geç kaldıktan sonra, eğer gittiği yere kabul edilmişse geç kalma olayını sorgulamadan yaşamına devam eder. Halbuki insan geç kalma olayını iyice sorgulasa yaşamında devrim yapabilecek bir sürü şeyin farkına varır. Gittiği yere geç kalan kişinin (eğer geç kalma rutine dönmüşse) verdiği sözleri tutmakla ilgili bir sorunu vardır. Ayrıca sözlerini yerine getiremiyorsa, bir sürü insanla da sorun yaşıyordur. O sorunları da birer birer inceleyecek olursa kendini geliştirecek birçok fırsatın farkına varır.

Kişisel gelişim nereden başlar sorusunun birçok yanıtı olsa da, en önemli yanıtlardan bir tanesi, insanın kendisinin farkında olmasından başlar. İnsanın kendini geliştirmesi, olumsuz özelliklerini ortadan kaldırırken, olumlu özelliklerini pekiştirmesi anlamına gelir. Diğer bir deyişle, iyi yaptığımız ve olumlu sonuç getiren davranışlarımızı çoğaltacağız ve olumsuz sonuçlar getiren davranışlarımızı (bazen de yapmadıklarımızı) değiştireceğiz. İşe değiştirmemiz gereken davranışlarımızdan başlayabiliriz. Ne var ki, çok az kişi değiştirmesi gereken davranışların farkındadır. İnsan her zaman her durumda kendini haklı görme eğilimi gösteriyor. Dolayısıyla kim bir sorun yaşarsa yaşasın kendi açısından sorunu değerlendiriyor ve karşı tarafı haksız buluyor. Sorunu düşündüğü ya da başkasına aktardığı zaman da kendi açısından görüyor ve kendisinin haklı olduğuna ilişkin deliller yetersiz de ve mantıksız olsa da, o delil kırıntılarını kendini haklı çıkarmak için kullanıyor.

Bazen içinizden her şey yolunda olsa dahi eksik bir şeyler var hissiyatı yer alır. Bunu paylaşamıyor kimseye güvenemiyorsanız kadın partnerler ile zaman ve konu sınırlaması olmadan konuşabileceğiniz Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları deneyebilirisiniz. Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları gibi hizmet veren hatlara sitemiz üzerinden ulaşırsanız tamamen güvenli olup konuşmalar asla kayıt altına alınmazlar. Her partner özel olarak seçilmiştir ve ücretlendirme dakika başı yapılır. Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları yedi yirmi dört hizmet halindedir.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.